Joker Boat

Joker Boat – Historia i teraźniejszość

1970 powstanie
Joker Boat został oficjalnie założony w 1979 roku przez Giuseppe Aiello, który swoją przygodę z przedsiębiorczością rozpoczął kilka lat wcześniej pod nazwą EuroNauticSport. Specjalizując się w małych, całkowicie ręcznie wykonanych łodziach, EuroNauticSport był jedną z pierwszych i najbardziej innowacyjnych firm żeglarskich we Włoszech w tym czasie. Łodzie rib wzięły stąd swój początek.

Rzemiosło i jakość
Pierwsze zbudowane łodzie rib były w całości wykonane ręcznie. Technologia ograniczała się do neoprenowej tuby i składanego, niesztywnego dna, do zamocowania na drewnianym sztauerze lub nadmuchiwanym kilu. Wiele z tych łodzi jest do dziś na rynku dzięki wysokiej jakości wykonania. Ta zasada jest utrzymywana do dziś i charakteryzuje filozofię Joker Boat.

Eksplozja innowacji w latach 80.
Lata osiemdziesiąte to rekord sprzedaży zwłaszcza dla modeli Profi 250, 300, 450 i 520. Sukces ten stanowił początek popularności łodzi rib na rynku włoskim, zapoczątkowując eksplozję innowacyjności, która do dziś charakteryzuje te fascynujące, skoncentrowane na kliencie modele. Dzięki markom Clubman i Coaster, JokerBoat rozkochał w sobie nie tylko Włochy, ale całą Europę.

1990 sukces marki
Lata 80. to wejście na rynek marki Joker Boat z bardziej atrakcyjną i międzynarodową nazwą. Joker Boat zaczął stawiać pierwsze kroki w kierunku osiągnięcia sukcesu w kolejnych latach. Lata 80. i 90. to wielki sukces marki z ponad 1000 łodzi produkowanych rocznie. To kolejny etap rozwoju – łodzie rib zyskiwać zaczęły na popularności. 

2020 ciągłe innowacje
Joker Boat rozpoczął życie jako mały producent łodzi o długości poniżej 6 metrów zwanych Coaster – łodzi przeznaczonych głównie do wędkowania i rekreacji. Majestatyczne Coaster 550 i Coaster 420 pozostały flagowymi modelami aż do końca lat 80-tych, kiedy to na rynku międzynarodowym i krajowym pojawiła się seria CLUBMAN.

2020 przyszłość żeglarstwa
Clubman, przeznaczone bardziej dla rodzin z dziećmi, były pierwszymi dmuchanymi łodziami Joker Boat o długości ponad 6 m. Innowacyjne i wydajne, dyktowały i nadal dyktują styl w całym segmencie. Od Clubmana 19 do 35-stopowców, to najbardziej udane modele przez kilka lat i do dziś pozostają grotami firmy obok wielu innych modeli i 3 innych równie nowoczesnych i innowacyjnych serii. Przez dwie dekady produkowano ponad 700 łodzi rocznie, które dzięki linii Clubman wzrosły do 1000/1100 sztuk rocznie; było to możliwe dzięki ciągłemu rozwojowi gamy podążającemu za wymaganiami i potrzebami rynku oraz rozwojowi nowych serii i nowych modeli.

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 44

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 35

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 32

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 30

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 28

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 26

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 24

Zobacz dalej

Joker Boat Clubman 22 Plus

© 2024 Selveco, Wszystkie prawa zastrzeżone