InSide FIART  
 

InSide Fiart: odkrywanie stoczni w Neapolu

Nowe modele, tradycja, innowacja i projekty na przyszłość
Scenariusz jest z tych, które zapierają dech w piersiach, treść z tych, których łatwo się nie zapomina. W ostatnich dniach w Baia, w siedzibie Fiart, odbyła się inscenizacja Inside Fiart, podróż mająca na celu odkrycie ich jachtów, historii ważnego gracza w międzynarodowym przemyśle żeglarskim, jego teraźniejszości i przyszłości.

W dniach 26 i 27 lipca stocznia otworzyła swoje drzwi dla sieci sprzedaży partnerów z całej Europy, dla klientów i prasy, aby odbyć ekskluzywną podróż i doświadczenie.

Dyrektor Generalny Giancarlo di Luggo, witając zgromadzonych, przypomniał pasję swojej rodziny, epickie początki produkcji małych łodzi i ciągły przepływ inwestycji w ambitne projekty.
Uchwycenie zmian i czasu na stawienie im czoła jest naszym wyzwaniem w nadchodzących latach„, powiedział. Zakończone z odrobiną emocji „Silny z dziedzictwa naszego ojca Ruggiero i miłość, że ma nas zaszczepił do tej pracy„.

Podobną wizję zawarła Annalaura di Luggo, Prezes Fiart, która mówiła o tym, jak ważne jest, aby zawsze patrzeć nowymi oczami na to, co nas otacza, ucząc się to ulepszać.

Marco Vertecchi, dyrektor zarządzający i szef szkolenia pracowników, interweniował mówiąc o motywacji. Przypominając słynne zdanie Pana Ruggiero di Luggo „Jesteś prawdziwym liderem, kiedy pozwalasz innym popełniać błędy, ponieważ rozumiesz, że z tego błędu nauczą się jak się rozwijać„, przedstawił projekt Fiart Academy, szkołę szkoleniową sponsorowaną przez Firmę, która otworzy swoje podwoje jesienią przyszłego roku, z zamiarem konkretnego włączenia do przemysłu profesjonalistów takich jak stolarze, elektrycy i marynarze.


Pan Simone Lorenzano, Dyrektor Generalny, przedstawił główne cechy i wytyczne, które ukierunkowały rozwój nowych modeli Seawalker 35 i 39 podkreślając znaczenie procesu modernizacji, który obejmuje wszystkie obszary produkcyjne i pracowników Fiart. Przewidując projekty na najbliższą przyszłość, Pan Lorenzano ogłosił współpracę z architektem i projektantem jachtów Panem Stefano Pastrovich, który interweniował za pośrednictwem łącza wideo, podkreślając sugestie i współbrzmienia, które spowodowały rozpoczęcie tej współpracy w celu realizacji do sezonu 2022 nowego modelu, którego ambitnym celem jest zaproponowanie łodzi ikony, bogatej w styl bez poświęcania objętości, zaprojektowanej dla wymagającej klienteli pod względem jakości, designu i wykwintnego rzemiosła.

Dzień Inside Fiart zakończył się bezpośrednim przedstawieniem pracowników, którzy pracowali przy budowie Seawalker 39, których zadaniem było odsłonięcie przed publicznością pierwszego wykonanego kadłuba. Seawalker 39 dotknął wody witany przez gości i pracowników Fiart, inny i oryginalny sposób na odkrycie wszystkiego co kryje się za kulisami i tym samym oddanie hołdu rzeczywistości silnie zakorzenionej na tym terenie i we włoskiej panoramie żeglarskiej.

Wtorek, 27 lipca, dzień był poświęcony temu terytorium z doświadczeniem zaprojektowanym dla miłośników morskiego świata z nurkowaniem z przewodnikiem w Podwodnym Parku Archeologicznym Baia, morskim parku chronionym w pobliżu stoczni Fiart uważanym za „zatopione Pompeje„, ponieważ posiada struktury, które przypominają rzymskie miasto.

Na koniec nurkowania partnerzy i goście opłynęli zatokę przed stocznią, aby przeprowadzić ekskluzywny test Seawalkera 39, w pełni docenić jego wewnętrzne i zewnętrzne osobliwości oraz przyjemność płynącą z jazdy na falach.

Promocja nowych modeli i przyszłych projektów Fiart będzie kontynuowana w nadchodzących miesiącach poprzez udział w najważniejszych targach żeglarskich.

Od 7 do 12 września Fiart będzie wystawiał się na Festiwalu Jachtingu w Cannes ze stoiskiem w Vieux Port gdzie będzie można zwiedzić i przetestować całą gamę Seawalker 35, 39 i 43 jak również Cetera 60. W następnym tygodniu, od 16 do 21 września, firma przeniesie się do Ligurii na Salone Nautico di Genova, gdzie modele Seawalker 35, 39 i 43 będą dostępne dla publiczności.

Informacje i nowości: fiart.com

FIART Mare
Historia Fiart, akronim od Italian Factories for the Application of Thermo-Hardening Resins, zaczyna się w 1960 roku od budowy pierwszej łodzi z włókna szklanego w Europie: Conchita, ponton o długości 3,60 mt w momencie swojego debiutu odniósł niezwykły sukces i zapoczątkował nową erę na rynku włoskim.

W następnych latach Fiart zdobył wiodącą pozycję na rynku łodzi rekreacyjnych, projektując, budując i wprowadzając na rynek unikalne łodzie z punktu widzenia technologicznego jak i stosowanych procesów produkcyjnych.

Grupa Fiart obejmuje dzisiaj dwie marki, Fiart i Cetera, które produkują modele o długości od 35 do 60 stóp oraz dział Fiart Rent, zajmujący się czarterem łodzi wyprodukowanych w tej samej stoczni.

© 2022 Selveco, Wszystkie prawa zastrzeżone